חזרה ללימודים בצל הקורונה: כך תחזירו את ילדיכם לשגרה ומהר

במהלך החופש הגדול הילדים סיגלו לעצמם הרגלים חדשים וסדר היום השתבש. יערה אלון, מאבחנת דידקטית, מדריכת הורים ומורה להוראה מותאמת עם הטיפים הכי שווים: כך תחזירו אותם לשגרה

החופש הגדול הסתיים ובצל הקורונה, החופש הנוכחי קיבל משמעות שונה ומצאנו את עצמנו, הורים וילדים כאחד, מתרגלים למציאות חדשה אשר ממנה ניסינו להפיק את המיטב. 

במהלך החופש הגדול הילדים סיגלו לעצמם הרגלים חדשים וסדר היום השתבש: שעות השינה התארכו, התקיימו שינויים בתזונה והרגלי הלמידה השתנו ואף נזנחו. השגרה המוכרת לילדים בתקופה האחרונה תתחלף בימים הקרובים בשגרה חדשה אשר אליה הם צריכים להתרגל.

שנת 2020 בצל הקורונה, מלווה בחששות רבות. מעבר לדאגות הרבות המלוות אותנו ההורים בתחילת כל שנה חדשה עולות השנה שאלות נוספות כדוגמת: כיצד השנה תראה? כיצד הלמידה תתקיים? האם הילד יסתדר בבית הספר לפי המתווה החדש? האם הלימודים יופסקו בשלב מסוים? ואם כן, כיצד זה ישפיע? איננו יודעים עדיין את כל התשובות במדויק, יחד עם זאת יש לנו את הכוח לייצר עבור ילדינו תמיכה, סדר ותחושת יציבות. 

מוכנים לטיפים? 

הנה לכם מספר טיפים אשר תוכלו ליישם בימים המועטים שנותרו לתחילת השנה ויכולים להקל במעט את החזרה לשגרה:

שעות שינה: סדרו עם ילדכם את שעות השינה, העירו אותם מוקדם בבוקר על אף הקושי

וזאת בכדי שיוכלו להירדם בלילה בשעה מוקדמת יותר.

תזונה: הקפידו להתחיל את היום עם ארוחת בוקר מסודרת וכך למעשה תחזרו אט אט

לשגרה של ארוחות מסודרות במהלך היום.

התארגנות וציוד: הכינו עם ילדכם את הציוד הנדרש ליום הראשון בבית הספר, שתפו אותם בתהליך עטיפת הספרים והמחברות וכמו כן בסידור וארגון הציוד בחדרם. המלצה זו תקפה גם עבור התלמידים המתבגרים אשר זקוקים לא פחות לדחיפה ועידוד.

תכנון שבועי: תכננו יחדיו את סדר היום במהלך השבוע: חוגים, שיעורים פרטיים, מפגש עם
חברים וכן הלאה, תשתפו את הילד בקבלת החלטות (לדוגמה: תאפשרו לו
להחליט יום קבוע למפגש עם חברים) בצורה כזו הילד מרגיש מחויב יותר ויודע
לקראת מה לצפות.

סדר וניקיון: הכינו יחד ערכת היגיינה אשר תשמש את ילדכם בבית הספר: מגבונים, אלכוהול ג’ל, מסיכה נוספת. הכנת הערכה תחדד להם את אופן ההתנהלות במצב החדש וכמו כן תעזור להם לשמור ולהקפיד על היגיינה בזמן שהותם בבית הספר.

אני מאחלת לכולנו שנפיק את המיטב בתקופה מאתגרת זו. בהצלחה בשנת הלימודים החדשה. שלכם, יערה. 

יערה אלון ובתה עלמה
שמירה על הגיינה בסביבת הלימודים

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים