מי בחר לשלוח את הילדים ללמוד ומי מנגד החליט להשאיר אותם עוד קצת בבית

צילום: רונן פדידה

חוזרים למסגרות הלימוד? מי מהסלבריטאים בחר לשלוח את הילדים ללמוד ומי העדיף לתת להם עוד קצת זמן בבית

לא מעט הורים התלבטו והיו כאלו שאזרו אומץ ורצו קצת זמן איכות לעצמם והיו גם כאלו שהעדיפו להישמר.

שחף פרנקל | עורכת מדור סלבריK 
פורסם ב-11/05/2020 | 13:30

מסגרות החינוך אפשרו לילדי הביצה לחזור למסגרות ואני (שעדיין אין לי ילדים – למזלי?!) התרגשתי בשביל ההורים שהיו על סף שיגעון מניסיונות להמציא בכל בוקר את הגלגל מחדש ולבדר את ילדיהם בין קירות הבית. האם גם הם התרגשו?! הדעות חלוקות. יצאנו לבדוק מה יש למפורסמי הביצה להגיד בנושא והאם הם בחרו לשלוח את הילדים למסגרות או מנגד להשאיר אותם עוד קצת בבית – רק ליתר ביטחון. 

כמובן שהראשונה שפניתי אליה היא כוכבת הילדים מיכל הקטנה שלאורך כל התקופה דאגה לתעד עבור העוקבים שלה את הימים הארוכים עם הילדים. “התלבטתי מאוד בנושא” אמרה לנו הקטנה, “אבל בסוף החלטתי שהם צריכים את השגרה ואתמול בבוקר גם ריי וגם ריף התייצבו בגן, אבל רגע לפני כן עשיתי איתם שיחה על ההתנהלות החדשה ליד החברים והיום הראשון עבר בהצלחה. כמובן שאיך שהילדים חזרו למסגרת, יכולתי להרשות לעצמי לחזור גם אני והתחלתי לצלם מחדש את הסדרה החדשה שלי בערוץ הופ שצילומיה הופסקו באמצע בעקבות הקורונה”.

חזל"ש. הקטנה והתאומים. צילום: דפנה בן נון

בדומה למיכל הקטנה, גם נטלי דדון תיעדה את ימיה בבידוד עם בנה ריף וגם היא החליטה שהבחירה הנכונה היא לשחרר את הילד מהבידוד ולהחזיר אותו למסגרת. “עד הרגע האחרון התלבטתי בנושא החזרה לשגרה אבל ברגע האמת ראיתי את הרצון של ריף לפגוש את החברים והרגיש לי צבוע למנוע ממנו בזמן שאני מאפשרת לעצמי” אמרה דדון והוסיפה: “אתמול בבוקר, רגע לפני היציאה מהבית עשינו שיחה והסברתי לו את ההתנהלות החדשה ברחובות וליד החברים בגן והכנתי לו ציוד מיוחד למצב: תיק אוכל עם חיטוי וקלמר עם חפצים לשימוש אישי כדי שלא יעשה שימוש בציוד הכללי של הגן וכשהגענו החיוך לא ירד לו מהפנים והאמת שגם לי – קיבלתי סוף סוף קצת זמן לעצמי”.

"החיוך לא ירד לו מהפנים". דדון וריף המתוק

הבאה בתור היא ליהיא גרינר שבדומה למיכל הקטנה ודדון מאוד חששה בהתחלה: “התלבטתי מאוד בנושא אבל בסוף החלטתי שהם צריכים את השגרה הזו והם ממש התרגשו וציפו לזה – וגם אני” אמרה לנו גרינר בחיוך. “כרגע הם הולכים לגן שלוש פעמים בשבוע, לימים קצרים מהשעה 9:00 עד 14:00, שזה ממש לא מספיק כי לצערי אין צהרונים, אבל זה יותר טוב מכלום”. 

חששה. גרינר והילדים

גם ישראל קטורזה וגם הדוגמנית יעל גולדמן לא חולקים עליהן ומצטרפים להורים שסמכו על ראש הממשלה – כי אם ביבי אומר אנחנו מקשיבים (סתם, נו צוחקים). קטורזה ואשתו סורלה אמרו לנו: “האמת שלא חששנו בכלל, שלחנו אתמול את אדל שבכיתה ב’ לבית הפר והיא ממש התרגשה – הרגיש ממש כמו תחילת שנת הלימודים. הקטן שלנו שעדיין בגן, עידו, עדיין איתנו בבית בגלל הרוטציה בימים, אבל ביום רביעי גם הוא יחזור לשגרה והוא מצפה לזה”. יעל גולדמן: “לגמרי שלחתי את הילדות כי בעיני הגיע הזמן לחזור לשגרה. אגב, הרצון לחזור לשגרה לא היה רק שלי – הייתם צריכים לראות את הבנות הן כל כך התרגשו אתמול לקום בבוקר כי פתאום הייתה סיבה”. 

"לא חששנו בכלל". קטורזה בהרכב מלא

כמו בכל דבר, יש שני צדדים לכדור וכל הורה מחליט מה יותר חשוב לו – יש שיגידו שבריאות הנפש היא החשובה מכל ושהילדים צריכים שגרה, חברים ותעסוקה ויש שיחששו ויבחרו להשאיר את הילדים עוד קצת בבתים – כי הפחד מהקורונה גדול מהשעמום. ניקול ראידמן היא הראשונה לבחור בצד הנגדי. “כרגע הילדים עדיין בבית, לפחות עוד שבועיים” אמרה לנו ואליה מצטרף האב המסור ליאור נרקיס: “שלושת הילדים עדיין בבית. דיויד בכיתה ד’ ועדיין לא חזר בגלל הנחיות משרד החינוך, אבל אליה שבכיתה ג’ ותהל שבגן החובה, היו אמורות להגיע אתמול למסגרות ובחרנו להשאיר אותם בבית. זה כמובן לא לנצח, אבל עוד קצת, שנרגיש קצת יותר בטוחים ושזה לא מסכן אותם”. 

"מחכים להרגיש בטוחים". נרקיס והמשפחה
עוד לא אמרה לילדים "צ'או בייביז". ראידמן, מישל וריצ'י

אושיית הרשת מור סילבר סיפרה לנו שבנה נמצא ברוטציה של יום רביעי ושעדיין לא נפלה ההחלטה האם היא תשלח אותו לגן או שתוותר ותשאיר אותו עוד קצת בבית. “ההחלטה לא פשוטה ולמזלי בגלל הרוטציה יש לי עוד כמה ימים להתלבט. בקיצור, נראה מה יהיה המצב הבריאותי במדינה עד יום רביעי”. אז איזה הורים אתם – הזורמים, הלחוצים או אלה שעדיין מתלבטים? ככה או ככה אני מקווה שבקרוב נגיף הקורונה יהיה מאחורינו וההתלבטות שכל כך רלוונטית עכשיו, תראה כמו זיכרון ישן.

מתלבטת. סילבר והמשפחה

(תמונות: מתוך האינסטגרם)

כתבות נוספות שיעניינו אותך