חיי רווקות בימי קורונה

סצנת הדייטים בהחלט קיימת בתקופת הקורונה ואף התגברה: "פתאום גיליתי שדייט יכול לכלול שיחות עמוקות וחיבור אישי"

הקורונה נכנסה לחיינו לפני כשנה וכולנו מתלוננים על הכלכלה שנפגעה, על הילדים המשועממים שבבית, על הפגישות המעצבנות והלמידה דרך הזום, על חדרי הכושר הסגורים והרשימה עוד ארוכה – אבל יש נושא אחד שעליו פחות מדברים, הבדידות של הרווקים והרווקות.
זה אישי, זה מלחיץ ובעיקר זה קשה כי הזמן לא משחק לטובתו של אף אחד. כל אחד סגור בין ארבעה קירות ביתו והרווקים מוצאים את עצמם לבד, ללא שותף לחוויית הסגר ופעמים רבות גם ללא עבודה וללא מסגרת אנושית תומכת. יצאנו לבדוק איך הרווקים הישראלים מרגישים בימים אלה, האם סצנת הדייטים עדיין קיימת? והאם בין כל השינויים של עידן הקורונה יש גם משהו חיובי.

“סצנת הדייטים בהחלט קיימת בתקופת הקורונה ואף התגברה מהסיבה הפשוטה שאנשים נמצאים יותר בבית ומרגישים יותר בודדים” מספרת לנו שרון, רווקה בת 30 מאזור השרון על רגשותיה ומוסיפה: “מאחר שיש סגר, חורף ואין יותר מידי מקומות ציבוריים להיפגש בהם, הדייטים מתרחשים בבתים הפרטיים ומרגיש שהדייטים קצרים יותר, אך עם זאת אישיים יותר וניתן לגלות וללמוד הרבה יותר על אותו אדם”.

רועי, רווק בן 26 ממרכז הארץ מספר שהוא יצא מזוגיות כחודשיים לפני תקופת הקורונה ובהתחלה נהנה מחיי הרווקות, אבל בשלב מסוים, כאשר כל המדינה נסגרה, הוא החל להרגיש את הרצון לבת זוג בחייו והופתע שהמסעדות ובתי הקפה הציעו אופציות חלופיות שמאפשרות דייטים והכרות חדשה גם בימי קורונה. “המון מסעדות מציעות את מרכולתן בשיטת טייק אווי, עם ישיבה מאולתרת ויקבים הכינו מארזים עם גבינות ויין לפיקניק באזורים הפתוחים. בהתחלה זה היה קצת מוזר אבל עם הזמן מצאתי בזה את הכיף. חוויה אחרת”.

כמו שרון ורועי, רווקים ורווקות רבים שיתפו אותנו בכך שתקופת הקורונה גרמה להם להתגעגע לזוגיות. פתאום אין את האפשרות של לצאת למועדון ובקלות לסיים את הערב עם מישהו שיחבק ובבוקר יברח ובסיטואציה הזו צץ הרצון למישהו קבוע, שדואג ונוכח (וכשאני אומרת נוכח אני מתכוונת גם סתם מישהו לרבוץ יחד איתו מול הטלוויזיה לצד משלוח אוכל טעים מאחת המסעדות בעיר. אבל ישנן חלופות לברים ולמסעדות הסגורות ומי שרוצה להכיר, יצליח להכיר גם בימים אלה – ואפילו ישנם יתרונות בדייטים מאולתרים.

דנית, רווקה בת 28 מתל אביב, שיתפה אותנו בכך שיש דברים חיוביים בדייטים המאולתרים בימי הקורונה והגדירה את זה כ”אין הסחות דעת”, יש רק את שני האנשים שקבעו להיפגש, דבר שגרם לפתיחות שונה ממה שהכירה מדייטים בעברה. “כאשר יושבים במקום ציבורי, בעיקר בעיר גדולה כמו תל אביב, יש המון הסחות דעת כמו מכרים שעוברים ומלצר שמפריע לרגע האינטימי. פתאום שני הצדדים צריכים להתמודד עם המבוכה ללא אפשרות לברוח לשיח עם השולחן ליד והרגשת ה”חוסר נעימות” נעלמת יותר מהר ממה שדמיינתי. פתאום גיליתי שדייט יכול לכלול שיחות עמוקות וחיבור אישי”. 

ליאור, רווק בין 32 מהצפון, סיפר לנו, בדומה לדנית, כי הוא נהנה מהשינוי. “פתאום חווית הדייט היא אחרת ועצם העובדה ששני הצדדים לא מכירים את הנוהל החדש גורם לחוויה ראשונית משותפת מה שמקרב באופן מיידי. אני מחפש זוגיות כבר שנתיים ועד תחילת הקורונה כל הדייטים הרגישו לי אותו הדבר. נפגשים, יוצאים למקום מלא באנשים, שותים אלכוהול ומחליטים האם להמשיך את הערב ביחד או להיפרד כידידים. פתאום, כשאין את האנשים מסביב ואין את הלחץ של – האם להמשיך ביחד לאחד הבתים או להיפרד כידידים, השיח מרגיש אחרת, משוחרר יותר, בלי חוקים ואני חייב להגיד שאני אישית נפתחתי יותר לצד השני והרגשתי שזה הדדי, זה בהחלט היה משהו שונה, רציני ועמוק יותר”.

אז האם הקורונה פגעה בעולם הדייטים? מסתבר שלא בדיוק. סצנת הדייטים בהחלט השתנתה, קיבלה כיוון אחר אך לא בהכרח שלילי. בבדיקה מהירה ברשתות החברתיות גילינו עשרות אופציות לדייטים – החל מדרינק משותף במרפסת הדירה, לפיקניק בפארקים ועד לברים שפתוחים באלתור כזה או אחר. אם אתם רווקים – אל תחששו, עדיין אפשר למצוא את האחד או האחת שנפשכם מחפשת. תתאימו את עצמכם לתקופה ותגלו שכמו בכל דבר – יש גם חצי כוס מלאה.

צילומים: סידני סימס, טים קולינס, רנה רניש, אנטוני טרן, כריסטינה ליטבק

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים