כמה קלוריות שרפתי בהליכה?

כמה פעמים חזרתם מאירובי וניסיתם לחשב כמה קלוריות שרפתם? אז הנה התשובה וגם הכל על ההבדל בין ריצה להליכה מהירה

להליכה יש המון יתרונות בריאותיים ובשונה מאימוני כושר אחרים היא קלה, מרגישה חלק מחיי היומיום שלנו ונגישה לכולם – אבל האם היא יכולה לעזור לנו בתהליך ההרזיה? יצאנו לבדוק את העניין וגם הכנו לכם דרך פשוטה לחישוב כמות הקלוריות שתשרפו בהליכה או בריצה.

הליכה לא עולה כסף והיא פעילות גופנית שכל אדם בכל גיל יכול לעסוק בה בקצב ובשגרת היומיום שלו. כידוע, להליכה יש המון יתרונות בריאותיים מהורדת הסיכוי לחלות בסרטן, מחלות לב וסוכרת ועד הפחתה באחוזים לחלות בדיכאון נפשי. אז נכון, כאשר חושבים על חיטוב ועל ירדה במשקל הליכה הוא לא הספורט הראשון שקופץ לנו לראש אבל הוא אכן יכול לסייע גם בדברים אלה.

הליכה מידי יום שורפת קלוריות ובשילוב עם תזונה נכונה היא גם יכולה לעזור להגיע לתוצאות – אם תעמדו במספר תנאי סף. על פי מחקרים מהעולם ההשפעה של הליכה על ירידה במשקל תלויה במספר גורמים, בהם משקל הגוף שלכם ומהירות ההליכה. כלומר, כמות הקלוריות ששורפים בהליכה תלויה במרחק אותו הולכים. למעשה, בהליכה ובריצה שורפים את אותו מספר קלוריות אם משלימים את אותו המרחק בדיוק.

אז איך מחשבים כמה קלוריות שרפנו? 

אז כמה ואיך צריך ללכת כדי לרדת במשקל?

לצאת להליכה מהירה מינימום שלוש פעמים בשבוע ואם אתם לא רואים את עצכם מכניסים שעת אימון ללוח הזמנים הצפוף (או העצלן) שלכם, תתחילו מלהתקין בנייד שלכם אפליקציה שמודדת את מספר הצעדים היומי שלכם ותשתדלו לצעוד ממקום למקום ולוותר על עליה במעלית. המטרה פשוטה: הוספה של בין 3000 ל-4000 צעדים לממוצע ביום.

כמובן שלא הסתפקנו במחקרי העולם ופנינו לבעלי רשת “ישראלבודי” והמרצה לחיטוב ועיצוב הגוף, גיל גרנות, כדי לשמוע מה יש לו לומר בנושא. “הליכה היא דרך מעולה לבזבוז קלוריות, ובזכות זה להגיע לגרעון קלורי שיעזור לנו לרדת במשקל”.

דרך החישוב לשריפת הקלוריות 

♦ מספר הקילומטרים שצעדנו/רצנו × משקל הגוף שלנו ♦ 

שימו לב! על כל קילומטר שנצעד, לא משנה באיזה מהירות – אנחנו נשרוף את כמות משקל הגוף שלנו. 

דוגמא לחישוב שריפת הקלוריות במהלך ריצה/הליכה

אם אנחנו רצים/צועדים קילומטר 1 ושוקלים 70, אנחנו נשרוף 70 קלוריות – לא משנה הקצב של ההליכה או הריצה – פשוט ככל שנעשה את זה בקצב גבוהה יותר נסיים עם זה יותר מהר אבל כמות הקלוריות שנשרוף היא זהה. אנחנו שוקלים 100 קילו וצועדים/רצים 10 קילומטר – נשרוף כ-1000 קלוריות וכן הלאה.

גרנות מספר שההמלצה היא ללכת כ200 עד 250 דקות בשבוע בקצב הליכה המהיר ביותר, 4 פעמים של שעה או 5 פעמים של 50 דקות – וביחד השילוב יכול לשרוף הרבה קלוריות וכך מתבצעת ירידה במשקל והוא מוסיף: “חשוב לציין– תזונה היא חלק מרכזי ובלי שינוי תזונתי השינוי במראה לא יגיע והשילוב הנצח הא תזונה וספורט יחד”.

צילומים: Alexander Redl, Bruno Nascimento

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים