משרד הבריאות מחייב עטית מסיכה במרחב הציבורי בדיוק כשהטרנד העולמי כובש את ישראל. כך תיראו טוב גם בפנים מכוסות

מקשיבים להוראות, בסטייל: מסכות מעוצבות

משרד הבריאות מחייב עטית מסיכה במרחב הציבורי בדיוק כשהטרנד העולמי כובש את ישראל. גם בלי גוצ'י לואי ויטון, כך תיראו טוב בפנים מכוסות ותשמרו על עצמכם

מערכת האתר | כותב תוכן

מאז החלה התקופה הלא פשוטה הזו שבה נגיף הקורונה משתלט לנו על החיים, נדמה שכל יום יש תקנות חדשות, שהן כמובן לטובתנו, אבל צריך להסתגל אליהן. בחודשים האחרונים הוחלט שכל מי שיוצא מהבית צריך לעטות על הפנים מסיכה. לפי המנהיגים שלנו, אפשר לתפור אותן ואפילו לעשות זאת בבית עם הילדים. עם זאת, חשוב לציין שהמסכות הללו אינן מגינות במאה אחוז ובעיקר לא אפקטיביות למי שיש זקן.

לאחרונה, בתחקיר שפורסם בערוץ 12, נקבע שהמסכות המעוצבות הביתיות מספקות את ההגנה הנמוכה ביותר מפני חדירת נגיפים, אפילו לעומת המסכות הפשוטות ובטח לעומת KN95 והמסכות עם המסנן. בכלל חשוב להזכיר שעטית מסיכה אינה מחליפה את ההוראות להישאר בבית.

למרות הכל, המסכות המעוצבות הופכות יותר פופולריות. הן מתאימות לאלו שרוצים להרגיש את הסטייל גם כשחצי מהפנים מכוסות או סתם למי שרוצה קצת לגוון את ההופעה. הטרנד הזה תפס את העולם כבר לפני יותר מחודש, כשבתקופה האחרונה ניתן לראות יותר ויותר אנשים יצירתיים שהופכים פרטי לבוש של מותגי על כמו גוצ'י, פרדה ולואי ויטון למסכות. גם בארץ כבר אפשר למצוא לא מעט מסכות עם הדפסים שונים ומרעננים.

ShutterStock

פריט אופנה לכל דבר

אלה רוזנצוויג ותמר אילנאי הגיעו מעולם התרבות והתאטרון. אלה שחקנית ותמר עובדת בתפקידים מאחורי הקלעים. השתיים הפסיקו לעבוד בשלב מוקדם, והיה להן ברור שייקח זמן עד שהתאטרון ישוב לפעילו. הן רצו לעשות משהו מועיל בזמן הזה והקימו את Faceit_2020 (חשבון המותג באינסטגרם) – מסיכות בד מעוצבות.

אילנאי: "הרעיון התחיל מכך שלא ידענו אם יהיה לנו כסף לרכוש מסכות כל יום מבחינה כלכלית, בנוסף שתינו אוהבות כדור הארץ וטבע וזה היה מהמקום להוריד את כמות הפסולת שמייצרות המסכות. בעיקר רצינו להתעסק ביצירה".

המסכות תלת שכבתיות. טטרה במבוק אורגני נעימה למגע, שכבה שנייה כותנה בצפיפות גבוהה ושכבה שלישית דקורטיבית, כאשר יש מסכות לנשים גברים וילדים. השתיים מעצבות יחד, כאשר אלה תופרת ותמר עושה יותר משלוחים ואחראית על הפרסום.

מחיר: 50 שקלים
לפרטים והזמנות: משלוח לת"א, ר"ג וגבעתיים ב-10 שקלים. אפשר גם לבוא לאסוף. למקומות רחוקים יותר עלות המשלוח גבוהה יותר. פרטים: תמר 0523403479.

המסיכות של תמר ואלה

מסכות בהתאמה

טרנד הלבוש הדומה בין ההורים והילדים הוא לא חדש, אך כעת הוא הגיע גם לעולם המסכות. מותג הילדים "בייבי רוק" ידוע בהדפסים ה"בוגרים" שלו, כאשר בחנות ובאתר האון ליין תמצאו ביגוד ומוצרי טקסטיל עם כוכבים, ברקים, פיס של שלום ואפילו גולגלות. בשבוע הבא ייצא המותג עם מסכות תואמות להורים ולילדים באותם הדפסים מוכרים.

מחיר: 39 שקלים למסכה. לפרטים והזמנות חפשו בגוגל mylittlebabyrock

בקרוב כמסיכה. הדפס מתוך הקולקציה של בייבי רוק

מסכה או כיסוי?

אם אתם לא מעוניינים במסכת בד וחשוב לכם עדיין ללכת עם מסכה סטרילית, יש פתרון. בני הזוג טל דקל ואיתי גורביץ' - בעלי גואפו - GUAPO - בית ספר ללימודי אופנה וחברה ליזמות אופנה השיקו ליין של מסכות בד שניתן ללכת איתן כפי שהן או ככיסויים למסכה, בעיצובו של דקל.

הכיסוי מאפשר השחלת מסכה חד פעמית, על ידי חוט בצג הפנימי של המסכה. המסכה מיוצרת מבדים נושמים כמו כותנה וסקובה אותם ניתן ואף רצוי לכבס.

מחיר: 50-85 שקלים. לפרטים והזמנות חפשו GUAPO FASHION.

המסכות של גואפו 

כתבות נוספות שיעניינו אותך