מה אוכלים, איך מסדרים את השיער בזמן אימון ומהו המינון הנכון לשימוש בחומרי הזנה – כל הדברים שחובה לדעת

להוציא דף ועט: טיפים מנצחים לשמירה על השיער

מה אוכלים, איך מסדרים את השיער בזמן אימון ומהו המינון הנכון לשימוש בחומרי הזנה - כל הדברים שחובה לדעת

מערכת האתר | כותב תוכן 

מעצב השיער אילן מרגלית עם הטיפים המנצחים איך תטפלי נכון בשיער ומה אסור לך לעשות על מנת שלא תגרמי לנזק:

טיפול נכון בשיער רטוב:
כאשר השיער שלך רטוב הוא נוטה להיות שביר יותר ולכן כדאי להימנע מלשפשף אותו חזק מדי במגבת או להבריש אותו עם מברשת רגילה. כשהמגבת עוטפת את השיער, מומלץ להשתמש במגבת לסחוט את המים טוב טוב. למי שיש מברשת לסירוק יכול להשתמש בה, ומי שלא יכול, אפשרי במברשת רגילה כשהשיער יבש.

צילומים: Shutterstock

חומרי הזנה:
ראשית, מומלץ לחפוף את השיער באמצעות שמפו איכותי ומרכך שאתם רגילים להשתמש בו ברגיל אך פעם בשבוע מומלץ להזין את השיער בחומרים טובים ועשירים ולמרוח מסיכה מזינה. לאחר החפיפה רצוי לייבש את השיער, למרוח מסיכה, לחכות כ-20 דקות ואז לשטוף.

פן:
שעות מרובות בבית לפעמים גורמות לנו להתעסק יתר על המידה בשיער באמצעות פן ומכשירים חשמליים. מומלץ טרם הנגיעה בישער למרוח חומרים מגנים, אך לא קרוב מדי לשורש השיער על מנת לתת לשיער לנשום.

אימוני כושר:
אימוני בית הפכו להיות דבר שכיח מאוד כמעט בכל בית בישראל, שגרת הכושר שלנו השתנתה ואנחנו נוטים לבצע אימוני אירובי או משקולות אפילו פעמיים ביום. כאשר מתאמנים מומלץ לקשור את השיער בצורת עגבנייה או אפילו לקלוע צמות ולא להשאיר שיער פזור כמו זנב סוס. כך תמנעו קשרים או צורך לסדר שוב את השיער לאחר האימון.

תזונה:
בריאות השיער שלנו מושפעת מהתזונה ומה שאנחנו מכניסים לפה שלנו. חשוב גם בימים אלה לשמור על תזונה מאוזנת עשירה בחלבון, ברזל ואבץ. ביצים, סלמון, אגוזים, אבוקדו, ברוקולי - מקורות מצוינים ועשירים.

לחץ וחרדה:
הגורמים השכיחים ביותר להתקרחות ושיער אפור הם חרדה, לחץ ומתח. תופעת נשירת השיער כתוצאה ממתח נפשי לא תופיע במקביל בתקופת המתחים עצמה, אלא תופיע כשלושה עד שישה חודשים מאוחר יותר, ולרוב, השיער יצמח מחדש באותו מקום בו הייתה נשירה. אם המתח הנפשי הוא עניין מתמשך ולא זמני, אזי נשירת השיער עלולה להיות כרונית.

צילום: ניר פקין

10 טיפים מהירים:

1. אל תסתרקי כשהשיער שלך רטוב. שיער רטוב או לח רגיש יותר ונוטה להישבר כתוצאה מהברשה. אם את חייבת לסרק שיער רטוב, העדיפי מסרק עם שיניים רחבות.

2. אל תוותרי על הברשה אחת לפחות ביום. הברשה עדינה תמריץ את זרימת הדם בקרקפת, תפזר את שכבת השומן הטבעית מהקרקפת לכיוון השיער ותעזור לשמור על הברק.

3. כשאת מסתרקת, התחילי מהחלק התחתון של השיער, תוך שאת אוחזת בו על מנת לא למשוך אותו בחוזקה מהקרקפת. לאחר שהתרת את הקשרים, עברי לחלק העליון וסרקי לכל האורך.

4. אל תשפשפי את השיער בחוזקה עם מגבת אחרי מקלחת. טפחי קלות על השיער באמצעות המגבת או עטפי אותו בחולצת טריקו ישנה לספיגת המים. שפשוף נמרץ שובר את השיער ופוגע בו.

5. עשי לעצמך פעם ביום מסאג' בראש לשיפור זרימת הדם והשלת תאי עור מתים מהקרקפת. זה אפשרי ומומלץ גם על שיער יבש.

6. עדיף לא לחפוף את השיער מדי יום, אלא מקסימום אחת ליומיים. חפיפת יתר מייבשת את השיער ופוגעת בשמנים הטבעיים והחיוניים של הקרקפת.

7. אל תחפפי שיער במים חמים מדי, הם יפגעו בשכבת ההגנה של השיער וכתוצאה מכך השיער יאבד מהלחות הטבעית שלו. הכי טוב לחפוף שיער במים קרים, אבל כדי לא לסבול, גם מים פושרים טובים דיים. אם את יכולה, סיימי את פעולת החפיפה בהתזה מהירה של מים קרים ש"יסגרו" את השערה ועל ידי כך יסייעו לשמירת הלחות.

8. את השמפו יש למרוח מהשורשים ועד הקצוות ולעסות בעדינות רבה את הקרקפת באמצעות כריות האצבעות. הפעולה צריכה להיעשות בזהירות על מנת לא ליצור קשרים תוך כדי הפעולה.

9. את המרכך יש למרוח ממחצית אורך השיער ועד הקצוות ולא מומלץ להניח אותו בכלל על הקרקפת.

10. בקבוק המרכך שלך מסתיים מהר יותר מהשמפו? את כנראה משתמשת בו יותר מדי. הפחיתי בכמות ותעשו לשיער רק טוב.

כתבות נוספות שיעניינו אותך