“אשתי מנסה לשכנע אותי להזריק חומצה היאלורונית ובוטוקס”

גבר, אם עלה בדעתך הרעיון להעלים קמט חדש או שקע ישן ומטריד - אל תרגיש מוזר. תחום האסתטיקה משתלט בכל הכח גם על המין הגברי

הזרקות של בוטוקס וחומרי מילוי למיניהם כבר מזמן לא נחלתן של הנשים, אבל רק עכשיו הגברים לא מתביישים לדבר על זה, הם נוהרים בהמוניהם אל מרפאות האסתטיקה, יושבים בגאווה בחדר ההמתנה והכל על מנת לשפר את המראה החיצוני ולנסות לעכב את סימני הגיל. 
החלוצים הראשונים שמיהרו לבקר באותן מרפאות הם גברי הקהילה הלהט”בית או גברים מטרוסקסואלים במיוחד, אבל היום ניתן לראות במרפאות האסתטיקה גם הרבה גברים סטרייטים שהבינו שהשקעה חיצונית חשובה לכולם – בלי קשר למין או מגדר. 

“בשנתיים האחרונות אפשר לראות עליה במספר הגברים שפוקדים את הקליניקות השונות בתחום האסתטיקה. אם נסתכל באחוזים, כמובן שאחוז הנשים יהיה גבוה יותר, אבל העלייה החדשה במספר הגברים שנכנסים לקליניקות בחודש – בהחלט נתון להערצה” מספרת ד”ר מוניקה אלמן, מומחית ברפואת עור ואסתטיקה. “בעבר גברים היו מסתכלים על השתלות, הזרקות ואפילו טיפולי פנים במבט חריג, כאילו התעסקות במראה החיצוני הופך אותם לפחות גבריים” אומרת לנו ד”ר אלמן, “וסוף סוף מתחילים לראות סימנים של קבלת הקדמה והרצון להשתמש בטכנולוגיות חדישות”.

בדומה לד”ר אלמן גם פזית בראל, בעלת מרפאה לאסתטיקה וכירוגיית הפנים, סיפרה לנו שגברים פחות מודעים לאפשרויות הקיימות בתחום האסתטיקה, אך בהחלט ניתן לראות עלייה רבה בהתעניינות. “בשונה מנשים, תחום ההזרקות חדש לגברים ולכן הם לא בשיא המודעות, אבל אנו מתחילים לראות ניצנים של התעניינות. האמת היא שהרבה גברים שמלווים את הנשים שלהם לקליניקה, שואלים בהומור ובמבוכה על טיפולים המיועדים לגברים וחוזרים לאחר מכן לטפל גם בעצמם”. 

לא יכולנו להישאר אדישים ושלחנו את צוות “צחי קומה – המגזין” לסיבוב בקניון, בחרנו חנויות המיועדות לגברים ושאלנו עוברי אורח את השאלה הבאה: “האם אי פעם חשבת על טיפול קוסמטי?” – ולא תאמינו, התשובות היו מגוונות ובהחלט מפתיעות. 

תומר (35) מת”א, סיפר שיש לו קמטי צחוק בצידי העיניים ושאשתו כל הזמן מנסה לדחוף אותו להזריק חומצה היאלורונית ונראה לו שממש בקרוב זה יקרה. שחר (48) מכפר סבא, אמר שפעם בשלושה חודשים הוא עובר טיפול פנים להוצאת שחורים ושבעבר הוא לא היה מספר לחברים שלו, אך בתקופה האחרונה הוא מרגיש שכולם מסביבו מתעסקים באסתטיקה ושהמבוכה כבר חלפה לה. בדומה לתומר ושחר, שהמבוכה כבר לא קיימת בחייהם, פגשנו גם את אדם (29) מנתניה, ששיתף אותנו בכך שהוא עבר טיפולים להשתלת שיער – “שינוי קטן שגרם לשינוי גדול בביטחון העצמי שלי” אמר לנו אדם. פגשנו גם את אורי (60) מת”א, שסיפר לנו בגאווה שהוא הזריק חומצה היאלורונית באזור המצח כבר בפעם השלישית!

מנגד, פגשנו גם מספר גברים לא מבוטל שעדיין חוששים לגבריות שלהם ומחשיבים את תחום האסתטיקה כתחום המיועד לנשים בלבד. אז האם בקרוב נזהה גם גברים מוזרקים ברחובות ישראל, או שהתחום יהיה לנצח בשליטתן של הנשים? אם היינו צריכים לענות על השאלה הזאת, כנראה שהיינו אומרים שהנשים ישלטו בגרף, אך עם הזמן המגמה הגברית תעלה מהסיבה הפשוטה – הגברים ירגישו שנשים משתבחות עם השנים בעוד אצלם קורה בדיוק ההפך.

(צילומים: ראשית: נוג’אן נמדר, דיאנה פולקינה, כריסטיאן בונר, סם מוקהדם).  

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים