בלונדיניות נהנות יותר – האומנם?!

המשפט "בלונדיניות נהנות יותר" מתגלגל בפה של הישראלים ובעיקר של הישראליות – האם יש סיבה לכך? יצאנו לבדוק האם באמת חייהן של הבלונדיניות טובים יותר

בסיבוב מהיר ברחובות, תוכלו לראות מגוון צבעי שיער – משחור ועד פלטינה, אך האם יש ביקוש לצבע מסוים יותר מלצבע אחר? והאם הדעה הרווחת שנשים בהירות שיער הן נחשקות יותר, מחוזרות יותר ומקבלות יותר פינוקים מהסביבה, נכונה?

מחקרים רבים שנעשו לאורך השנים מצאו כי גברים נמשכים יותר לנשים בלונדיניות (צבועות או טבעיות – זה פרט שאינו רלוונטי) ושנשים בעלות שיער בהיר נוטות להיות מחוזרות יותר ולקבל יותר תשומת לב חיובית מהסביבה. יצאנו לבדוק האם בלונדיניות מרגישות את תוצאות המחקרים הללו והאם מעצבי השיער שאחראים על הראשים המטופחים שקיימים סביבנו מרגישים שעם השנים ישנה עליה במס’ הנשים שדורשות לצבוע את שיערן לבלונד או לא.

“התחלתי לצבוע את השיער לפני 7 שנים, זה התחיל מגווני שמש עדינים ועם הזמן חמצנתי עוד ועוד עד שהגעתי להיות בלונדינית לגמרי – וזה הדבר הכי טוב שעשיתי לעצמי בחיים. אני מרגישה זוהרת וגברים רבים בוחרים להתחיל איתי ולא עם חברות שלי שמרביתן בעלות שיער כהה” מספרת דריה (30) מתל אביב. “לפני חודשיים זאת הייתה הפעם הראשונה שצבעתי את השיער שלי מחום לבלונד, חששתי מהשינוי ואפילו הרגשתי קצת לא אני כשיצאתי מהמספרה, אבל אז התחילו להגיע תגובות מהסביבה וכולן היו חיוביות, הרגשתי בולטת והתאהבתי בהרגשה הזאת שכולם שמים לב לנוכחות שלי” משתפת ליאל (23) מנתניה.

“לפני כשנתיים שמתי לב שנשים בלונדיניות מתחילות לסובב לי את הראש יותר מנשים עם שיער כהה. אני לא נמשכת לנשים, אבל משהו גרם לי לסובב אליהן את הראש ולקנא וככה מצאתי את עצמי יושבת במספרה ודורשת מהספר שלי להפוך אותי לבלונדינית. האמת, אין מרוצה ממני ואני בספק אם אי פעם אוותר על הבלונד ואחזור לשיער הטבעי שלי” מספרת יערה (23) מתל-אביב. 

לאחר שמספר בלונדיניות שיתפו אותנו בהתמכרותן לשיער הבהיר, יצאנו לבדוק את הצד המקצועי. פנינו לניסים מור, מעצב שיער מוכר בתל אביב כדי להבין האם להיות בלונדינית זהו טרנד חולף, התמכרות חריפה או בכלל עניין של אופי. “קודם כל צריך לעשות הפרדה, יש עשרות סוגים של בלונד אבל העיקריים והמוכרים ביותר הם צבע וגוונים. אבל אם תגיעו למספרה ותגידו לספר שאתן מעוניינים בבלונד, השאלה הראשונה תהיה – בלונד מאיזה סוג? בשנת 2021 יש עשרות סוגים של בלונד ממספר רב של גוונים, בליאז, אומברה, פסים, גוונים, גווני שמש, צבע, הבהרה ועוד וכל אחד מהשמות מוביל לתוצאה שונה לגמרי – אך עם זאת גם דומה, השיער נראה בהיר יותר”.

והוא מוסיף: “לבחור להיות בלונדינית זה אופי. בלונד מתאים לנשים שאוהבות להיות במרכז, שאוהבות תשומת לב ונהנות מלסובב ראשים. נשים בעלות ביטחון עצמי גבוה ואהבה עצמית לא קטנה. בקיצור, כדי להיות בלונדינית מבחוץ מספיק ללכת למעצב שיער ולצבוע, אבל כדי לבחור להמשיך ולצבוע בפעם השנייה, השלישית והרביעית כבר צריך גם את האופי – ואם לומר את האמת, רוב הנשים שלקחו החלטה לצבוע לבלונד, לא חוזרות מבלונד לשיער הטבעי שלהן, הן מתאהבות במראה הזה ובמה שהבלונד מוציא מהן כלפי חוץ”.

וכמה עולה לתחזק בלונד זוהר ומרשים?

ניסים מספר שלתחזק בלונד זוהר ומרשים דורש הוצאה כספית קבועה של בין 250 ש”ח לצביעת שורש ועד 1000 ש”ח לגוונים מעוצבים כל שלושה שבועות עד שלושה חודשים. אז האם נשים מוכנות לשלם כ”כ הרבה כדי ליהנות יותר? מסתבר שכן. “נשים בכל הגילאים, מנערות ועד הגיל השלישי, מגיעות אלי כדי לתחזק את הבלונד בשיערן ועם השנים הבנתי שמי שמתחילה, לא תפסיק לעולם – זוהי התמכרות שאין לה סוף ובצדק, אלפי פעמים שמעתי מלקוחות שהן מרגישות טוב יותר ואהובות יותר מאז שהבהירו את השיער שלהן”.

כמו שציינו מעלה, מחקרי עבר מצאו כי גברים נמשכים יותר לנשים בלונדיניות ושנשים בעלות שיער בהיר נוטות להיות מחוזרות יותר ולקבל יותר תשומת לב חיובית מהסביבה ביחס לנשים עם שיער כהה. החלטנו לא להסתמך רק על המחקרים הללו ויצאנו לבדק בית בעצמנו. “בלונדיניות מרשימות אותי, יש בהן משהו שמסובב לי את המבט, משהו שאני לא יודע להסביר” מספר רוני (28) מגבעתיים. וליעד (36) מחיפה, מחזק ואומר “אני אוהב נשים עם צבע גוף ושיער כהה אבל יש משהו באישה בלונדינית שגורם לי לבהות בה וברוב הפעמים אני גם אבחר להתחיל איתה”. האם רוני וליעד הם היחידים? התשובה היא לא. פנינו למעל שלושים גברים במגוון גילאים ורובם היו בדעה אחידה – נשים מכל הסוגים הן יפות, מושכות ומלהיבות אבל בלונדיניות הן קונצנזוס. יש בהן משהו שנותן הרגשה שהן ברמה אחת מעל כל היתר ולא, לא מדובר בטרנד חולף – הבלונד תמיד היה ותמיד יישאר כאן. תצבעי את השיער, ההוכחות אומרות שתיהני יותר.

צילומים: ראשית – סטס סבינחקוב, טים מוסהולדר, פביאן אלברט

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים