משמעת, נחישות, חברות טובה ואפילו התמודדות עם כישלון. לא צריך להגיע לאולימפיאדה כדי ללמוד שיעור לחיים. טור דעה

האלופה האולימפית נטע ריבקין בטור מיוחד: למה באמת חשוב שהילדים שלכם יעסקו בספורט?

משמעת, נחישות, חברות טובה ואפילו התמודדות עם כישלון. כשהילדים שלכם עוסקים בספורט, הם לא בהכרח יגיעו לאולימפיאדה, אבל הם בטוח ילמדו לא מעט שיעורים חשובים לחיים. טור דעה

נטע ריבקין | ספורטאית אולימפית, מרצה למוטיבציה ומצוינות  

כשהורים מתייעצים איתי האם כדאי להשאיר את הילד בספורט למרות שזה כבר נהיה ממש רציני, תדירות ועצימות האימונים מתגברת, הזמן לחיי חברה פוחת, הלו"ז היומי מנוהל מדויק על הדקה וכבר ממש אין לילד זמן לעצמו.

לא תמיד מובנת להורים כל התובענות הזו מגיל כל כך צעיר. "סביר להניח שהילדה שלי לא תגיע לאן שהגעת, לאולימפיאדה מגיעים בודדים בלבד ואני לא רוצה שסתם תבזבז את הזמן שלה", אומרת לי האמא.

הורים יקרים, לשלוח את ילדיכם למסגרת ספורטיבית זו המתנה הכי גדולה שתוכלו להעניק להם, אז גם אם הילד לא יהיה בסוף אלוף העולם בג'ודו, הוא יהיה אלוף העולם בחיים האמיתיים וזה הדבר החשוב באמת.

כשהילד עייף ורוצה לפרוש ובכל זאת לא פורש הוא לומד מהי נחישות, כשהוא לא מצליח ובכל זאת ממשיך לעבוד קשה הוא לומד להתמודד עם תסכולים ואכזבות, הוא מבין שהוא צריך לעבוד שעות על גבי שעות כדי להיות טוב במה שהוא עושה ושההצלחה היא לא קסם.

כשהוא מתאמן בתוך קבוצה הוא לומד להיות חבר טוב, כשהמאמן כועס על איחור של דקה לאימון הוא לומד משמעת מהי וכשהוא נחוש לנצח בתחרות הקרובה הוא לומד להציב לעצמו מטרות.

בזמנו, גם אני לא ידעתי אם אצליח או לא בגיל צעיר ואף אחד לא נתן לי בגיל 12 תעודת ביטוח שאגיע למשחקים האולימפיים ואזכה לעמוד על הפודיומים בתחרויות הגדולות בעולם, מה שכן ידעתי זה שמצאתי את המקום שלי ואת האהבה הכי גדולה שלי ההורים שלי היו שם תמיד לאורך כל הדרך במינון הנכון והמדויק מעורבים אבל לא מתערבים, תמיד אומרים את המילה הנכונה, נותנים עצה טובה, דואגים ובעיקר תומכים.

ארגז כלים ענקי שלא מוכרים אותו בשום מקום ובשום מחיר שבעולם.

כשהגעתי לגיל בו האימונים התחילו להקשות ולדחוק לשוליים את כל שאר העיסוקים גם ההורים שלי עצרו ושאלה את עצמם "האם זה שווה את זה?!".

למזלי אבי ז"ל היה כדורסלן ומאמן כדורסל וידע טוב מאוד שההתעמלות תפתח אצלי תכונות שיעזרו לי בהמשך החיים. לבסוף לא כולם מגיעים לפסגה וזוכים להגשים את החלום, אבל כולם! בלי יוצא מן הכלל יוצאים מהספורט עם ארגז כלים ענקי שלא מוכרים אותו בשום מקום ובשום מחיר שבעולם.

כתבות נוספות שיעניינו אותך