כך תשמרו על החוש החשוב

חוש הראייה מפיק לנו הכי הרבה תועלת, לא ששאר החושים אינם חשובים, אבל הראייה היא זו שמחברת אותנו לדברים שאנחנו אוהבים. מומחי אופטיק אילן מספקים לנו תובנות לשמירה על הראייה

חוש הראייה הוא “יצרן הזיכרונות” החזק ביותר שלנו, “מכונת הצילום” הפרטית שלנו וללא ספק החוש שמקנה לנו את הזכות ליצור, לשפר ולהשתפר, אז בואו נשמור על העיניים שלנו, כדי ליהנות מהן גם בעתיד הרחוק. לעת זקנה, מערכת הראייה שלנו נחלשת, אבל אם נקפיד על כמה כללים בסיסיים אולי נצליח לשמור על ה”מצלמות” המופלאות האלה.

נתחיל בשמש

חשוב להרכיב משקפי שמש למניעת תופעות לוואי, מחלות והזדקנות מערכת הראייה. אין כאן הבטחה, אבל הפחתת סיכון מעולם לא עשתה רע. נציין שאין צורך במשקפי שמש יקרים במיוחד, אבל מומלץ להקפיד על סטנדרט של יצרן בעל תקנים בינלאומיים. משקפי שמש טובים עם עדשות ברמת ליטוש טובה יעשו את העבודה.

לא הכל UV

נכון, רוב משקפי השמש בישראל מסננות קרינה אולטרה סגולה, אבל מה שיעשה את ההבדל בין טוב לפחות טוב הוא רמת ליטוש העדשה, ובזה קוראי מגזין יקרים, מתמחות החברות המוכרות. זה לא חייב להיות גוצ’י או שאנל, שם בהחלט תשלמו גם על איכות המסגרת והמותג עצמו בנוסף לעדשות האיכותית שמגיעות איתם כמובן, אבל גם מותגים צנועים יותר שעלותם עד 500 ש”ח, יעשו עבודה מעולה בשמירה על העיניים שלכם. 

רוב חנויות האופטיקה בישראל מקפידות על סטנדרט בבחירת משקפי השמש שהן מוכרות ללקוחותיהן, כך שמומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בחנות ולאו דווקא עם דיילת מכירות להוטה לעסקה שתניב לה בונוס ולכם, חור בכיס.

משקפי ראייה – קודם כל בדיקה

ללא ספק התחום המורכב ביותר, אך גם המעניין. ישראל הפכה מזמן למעצמה של חנויות ורשתות אופטיקה, חלקן טובות, חלקן טובות פחות. אבל נרשה לעצמנו לקוות שכולן בסופו של דבר ישמרו על העיניים שלנו. 

כדי להבין את צרכי העיניים שלנו, מומלץ לבצע בדיקת ראייה זריזה בחנות ע”י איש מקצוע, על מנת לאבחן את ליקוי הראייה שלנו ורק אז להחליט על המשקפיים שיתאימו לנו. יחד עם האופטומטריסט נגיע להחלטה הטובה ביותר עבורנו ושוב, מתוך נקודת הנחה שתפקידו של האופטומטריסט הוא לא רק למכור לנו משקפיים או עדשות.

נכון, ניתן גם לבצע בדיקה ראשונית אצל רופא עיניים אם יש חשש לבעיה רפואית. אך חשוב לזכור שרוב רופאי העיניים מסתמכים בסופו של דבר על חנויות האופטיקה, כשמדובר בתיקון ראייה והתאמת העדשות הנכונות והמתקדמות ביותר.

אופטיק אילן - חיפה

בקיצור ולעניין…  

בדיקת אבחנת ראייה, בכל שלב בחיים, תעשה לכם רק טוב. אם זה לצורך השקט האישי או לשם הגנה נוספת על העיניים שלנו.

תוכן שיווקי מאת אופטיק אילן – סניף הכרמל חיפה: חורב 6 טלפון 054-2906059. סניף הקריות: מתחם i-way צומת ק.אתא, טלפון ‎054-9606016.

צילומים: באדיבות יח”צ לימור כרסנטי/אופטיק אילן, ראשית – סבסטיאן קומאן טראוול – אנספלש.  

אין המגזין אחראי לעושה שימוש בתוכן זה והעושה כן עושה זאת על אחריותו בלבד. לשם התאמת משקפי שמש/ראייה, יש להיוועץ / להיבדק ע”י איש מקצוע מתאים. ט.ל.ח

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים