מתפזרים בקניות ברשתות השיווק? עם רשימה, תכנון ובחירה במוצרים ממותג פרטי והיצמדות למוכר, תוכלו לחסוך לא מעט כסף

קונים חכם: טיפים שישרתו אתכם בסופר

מתפזרים בקניות ברשתות השיווק? עם רשימה, תכנון, בחירה במוצרים ממותג פרטי והיצמדות למוכר, תוכלו לחסוך לא מעט כסף

מערכת האתר | כותב תוכן 


רשתות השיווק גורמות לרבים מאיתנו להוציא הרבה מעבר למה שתכננו וזה כמובן בגלל שהם מכירים אותנו כל כך טוב ויודעים בדיוק מה יצוד את העין שלנו. כעת הגיע הזמן לעשות קניות חכמות שלא יגזלו מאיתנו כספים מיותרים. דבי קצב, יועצת לניהול כלכלי אישי: "הדבר החשוב ביותר הוא לתכנן את הקניות שלנו. אנשים לא אוהבים לעשות את זה, אבל אין ברירה. תחילה יש לראות מה יש בבית. לפתוח את המזווה, המקפיא והמקרר ולראות מה יש לנו לפני שאנחנו מתכננים מה לקנות. לרוב האנשים יש עם מה לעבוד לשבוע לפחות אם לא יותר. תכתבו מה יש לכם ורק אז מה חסר.

"צריך להבין שבתקופה הזו, למרות שכבר למדנו להתמודד חיי היום יום של נגיף הקורונה, יש הרבה ארוחות. אנחנו עדיין נמצאים הרבה יותר בבית ולכן יש לקחת את זה בחשבון ולחשוב איזה ארוחות אנחנו רוצים לעשות, וגם את זה לרשום, כדי שתדעו לתכן מוצרים וכמויות. כמובן שיש מקום לשינויים, אבל שיהיה בסיס, ורק אז לגבש את הרשימה.

"בזמן הקניות און ליין או בסופר, התחילו במוצרי הבסיס שכתבם ברשימה: בשר, קפואים, מוצרי חלב ושימורים. אחרי ששמנו את כל המאסט, הולכים לאקסטרות.

ShutterStock

ומה עם מתוקים?

גם פה יש להיות נבונים ולא למלא את המגירה באין סוף. יש להקציב ממתקים לכל יום ולא להשתגע. זה תלוי בגילאים של בני המשפחה, אבל אפשר לקבוע שלכל ילד או מבוגר בבית יש סלסלה שלו ומה שהוא אוהב ליום.

"בקניות בסופר אפשר לחסוך ובימים אלה זה חשוב. שימו לב למחיר. בסופר או באון ליין יש מוצרים שהם מותג פרטי – הרבה פעמים המחירים יותר זולים והאיכות טובה (לעיתים המוצר מיוצר באותו מפעל אבל תחת מותג אחר). היום קל לבדוק מחיר, בעיקר במוצרי יסוד (קמח, שמן, ניקיון). בנוסף, יש מבצעים – שימו לב להשתמש בהם למוצרים שאתם מכירים ולא לצאת להרפתקאות.

בשורה התחתונה

ההמלצה היא לעשות קניה אחת גדולה, אבל אם המשכורת או האבטלה נכנסת בעשירי לכל חודש, העדיפו לעשות קנייה יותר קטנה והורידו מהאקסטרות עד לכניסת הכסף לחשבון. שימו לב לחשבון שלכם, מתי יורד החיוב של כרטיס האשראי ובהתאם תבחנו את גודל הרכישה".

ShutterStock

כתבות נוספות שיעניינו אותך