פולה, הקוסמטיקאית של הסלבס, חולקת עצות זהב עם כל המטופלים שלה ובניהם נועה קירל, אופירה אסייג, בן אל תבורי, משה פרץ ועוד. לכן ביקשנו ממנה לחלק גם לכם מספר עצות זהב, כאלו שיגרמו לכם להגיע לקיץ רעננים וזוהרים מתמיד

מתחממים: איך מכינים את עור הפנים לקיץ

פולה, הקוסמטיקאית של הסלבס, הכינה עבורכם מספר עצות זהב, כאלו שיגרמו לכם להגיע לקיץ רעננים וזוהרים מתמיד

פולה בליק דיין | כותבת תוכן 

הקיץ הישראלי הוא חם ויש לכך השפעה גם על עור הפנים, לכן צריך להכין אותו לעונה החמה. השאלה איך עושים זאת נכון ואיך מטפלים בו בשונה מהחורף. פולה בליק דיין, מומחית לרפואה טבעית ואסתטיקה מתקדמת, טוענת שלפני שנסיר את שכבות הבגדים אפשר להתחיל כבר עכשיו בהסרה עדינה של שכבת התאים המתה ולרענן את העור.

"הסרת התאים המתים מרעננת את גוון העור ובעיקר מאפשרת לו לספוג ביתר יעילות את חומרי ההזנה והטיפוח הנמרחים עליו בשגרת הטיפוח הביתית. את הפילינג יש להמשיך גם בקיץ כחלק משגרת הטיפוח, ומומלץ לעשות אותו פעם בשבוע, אך להימנע מטיפולי פילינג עמוקים מקלפים".

אחרי שהכנו את העור לקיץ חשוב לדעת כיצד להתנהג בזמן העונה החמה, כאשר הדבר המרכזי הוא כמובן לא לשכוח למרוח קרם הגנה. בליק דיין: "השתמשו בקרם הגנה לפני היציאה מהבית ותמיד חפשו מקומות מוצלים. אל תשכחו למרוח קרם הגנה גם על גב כפות הידיים, העור דק וכשהוא חשוף לשמש הוא עלול להתקמט".

גם שגרת ניקוי הפנים והאיפור היומי משתנה לפני עונות השנה, "כדאי להקפיד על ניקוי עור הפנים פעמיים ביום. בנוסף, בקיץ יש זיעה מוגברת ואוויר עמוס אבק, לכן בקיץ יש להקפיד על ניקוי פנים יסודי.

בחשיפה לשמש יש סכנת פיגמנטציה, ויש לקחת זאת בחשבון. "אם העור שלכם נוטה לקבל כתמי שמש בקלות ויש נשים הנוטלות גלולות או משתמשת בתרופות שבהתוויה שלהן לא מומלץ להיחשף לשמש, חשוב להקפיד על כך מכיוון שאחר כך קשה מאוד להיפטר מהם".

בחורף גם טיפולי הפנים שונים: "טיפולי הבהרה וטיפולים עמוקים עדיף בחורף ואינם מומלצים תחת קרני השמש החזקות. באופן כללי בקיץ לא מומלץ לעשות טיפולים שמקלפים ומורידים שכבות הגנה מהפנים, בקיץ חשוב להשתמש במסנני קרינה spf 50 באיכות טובה וממקור אמין".

באיזה טיפולים מותר להמשיך בקיץ?

"אם אנחנו נמצאים באמצע סדרת טיפולים אין ברירה ויש למעט כמה שיותר בחשיפה לשמש והגנה על החלקים שנחשפים על ידי כובע, משקפי שמש ולפעמים יש צורך גם במטריה ובצעיף. בנוסף, טיפול הידרופרשן מעולה בקיץ, גם הידוק ומיצוק העור וטיפול פנים בקור VERMA DERM

כוכבת הילדים מיקי מוכתר עם המסכה של פולה

צילום: ניר פקין. 

*כתבה זו הינה כתבת העשרה ואין המגזין אחראי לעושה שימוש בה. העושה כן עושה זאת על אחריות/אחריותה בלבד. ט.ל.ח

כתבות נוספות שיעניינו אותך