המספרות סגורות וזה גורם לרבים להזניח את עצמם. מעצב השיער אילן מרגלית על פאניקה והבטחה אחת: “אחרי המשבר, יהיה פיצוץ”

מסתפרים בבית או מחכים? שיער בימי קורונה

המספרות סגורות וזה גורם לרבים להזניח את עצמם. מעצב השיער אילן מרגלית על פאניקה והבטחה אחת: "אחרי המשבר, יהיה פיצוץ"

מערכת האתר | כותב תוכן 
פורסם ב-16/04/2020 | 20:26

אילן מרגלית, מעצב השיער של צחי קומה, עסוק מאוד גם בימים אלה כשהוא לא יכול לקבל לקוחות. "בהתחלה, הייתה פאניקה מאוד רצינית. אנשים לא ידעו מה לעשות וביקשו שאשלח להם חומרים וצבעים. לאט לאט כולם הסתגלו למצב הנוכחי", הוא מסביר את אחד הצדדים המשעשעים של המגיפה – על כולנו נכפתה הזנחת שיער. טוב נו, אולי לא את כולם זה משעשע.

כשאי אפשר להגיע למספרה, יש שתי אופציות – לנסות לבד או לחכות. "לא כולם פסלים וספרים", צוחק מרגלית שמקבל הודעות ותמונות של לקוחות שעשו זאת בעצמם. "כל יום אני מקבל 10 הודעות של 'מתי אתם חוזרים? לא יכולים בלעדייך' ותמונות. המון בחורות משתמשות בספריי לטשטוש השורשים והשיערות הלבנות שמבצבצות. לבלונדיניות יותר קשה. גם למי ששלחתי את הצבע, קשה לצבוע לבד".

גם לבלונדיניות ש"סובלות מאוד", על פי מרגלית, יש בשורה טובה: "לצעירות שאין להן שיער לבן, אין בעיה. הן טרנדיות כי מאוד באופנה היום שורשים טבעיים – חצי בלונד, חצי שחור. מי שלא מפריע לה להיות עם שני צבעים, יכולה להחזיק מעמד ואפילו להיראות טרנדית. מי שרגילה שספר מטפל בה, מאוד קשה לה. גם כאלה שרצו להאריך שיער קצר, כבר נאלצות למשוך עם ג'ל".

צילומים: ShutterStock

ומה עם הגברים? "אנחנו רואים הרבה קרחות עקב מפגש עם מכונות התספורת, שגם עליה לא תמיד קל להשתלט. אחרים הולכים עם שיער ארוך. אני שומע לא מעט אנשים שמגלים פתאום את התלתלים. בגדול, אנשים נראים נורא. בנות מרגישות מוזנחות והולכות עם קוקו של עוזרת. בנים שעשו לעצמם חורים או הולכים עם שיער מגודל והמון ג'ל. המזל הוא שלא יוצאים מהבית... בגדול, יש תחושה של מוזנחות".

באיזה צד אתם? האם אתם מעדיפים להזניח ולחכות ליום שאחרי או לנסות לעשות את זה בעצמכם? "חילקתי הרבה טיפים לאנשים איך ומה לעשות. חלק הצליחו וחלק מחכים שייגמר. העצה שלי היא שמי שמרגיש שהוא יכול לנסות לבד, שינסה באהבה. תבדקו כישרון. מקסימום, אתם בבית ולא רואים אתכם. מפחדים? חכו לספר".

אילן מרגלית. צילום: ניר פקין

ומה יהיה ביום שאחרי? על פי מרגלית אנחנו ממש לא בדרך לטרנד של מוזנחות: "לפי דעתי, יהיה פיצוץ למרות שהמצב הכלכלי הולך להיות קשה. אנחנו הספרים נקרע את התחת ונעבוד המון שעות, והמספרות יהיו מפוצצות. זה אולי נשמע כמו פינוק, אבל אנשים סובלים ומרגישים נורא. שמע סיפור, אנשים מוכנים לעבור עבירה פלילית, אומרים לי 'בוא אליי הביתה, אני אשלם כפול'. אבל לכולם אמרתי שאני לא עושה את זה".

כתבות נוספות שיעניינו אותך