10 מיתוסים על ניקיון וטיפוח העור

הסכיתו, בנות: דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה של קבוצת החברות אסתי לאודר ישראל, מנפצת את המיתוסים שמטעים אתכן

1. המיתוס: מים מייבשים את הפנים

לא נכון! 

לא המים הם אלו שמייבשים. סבון שאינו מתאים לסוג העור הוא זה שיכול לייבש. כאשר מנקים את הפנים במים, עם סבון או תחליב ניקוי המותאמים לסוג העור שלך, מכינים אותם להזנה בקרם לחות שמעשיר את העור וגורם לו להיות רך ונעים ונטול יובש.

2. המיתוס: מייק אפ סותם נקבוביות

לא נכון! 

שימוש במייק אפ מותאם לסוג העור, אשר מכיל שמנים צמחיים וחומרי לחות שמזינים את העור, יכול אף למנוע את הנקבוביות הסתומות (שחורים).

3. המיתוס: פילינג שורט את הפנים

לא נכון! 

מטרת הפילינג הוא לסייע לניקוי יסודי של העור ולעזור בחשיפת עור קורן יותר. יש לבחור בפילינג המתאים לסוג העור. לקליניק ישנו פילינג שמתאים לשימוש יומיומי ומתאים לכל סוגי העור – 7day scrubs. במידה ואת סובלת מאקנה – מומלץ לא להשתמש בפילינג על מנת לא ליצור גירוי נוסף בעור.

4. המיתוס: בעלי עור שמן צריכים לנקות יותר את העור

לא נכון! 

לכל סוג עור יש את הצרכים שלו ויש לנקות את הפנים בוקר וערב ובהתאם לצורך, למשל: אחרי הזעה מרובה, להסרת איפור וכן הלאה. עור שמן נוטה לסבול מפצעים בעקבות ניקוי לא נכון של העור ותחזוקה שוטפת לקויה.

5. המיתוס: עור שמן לא צריך לחות והזנה

לא נכון! 

עור שמן זקוק לאיזון וחלק מהאיזון מתקבל על ידי הנחת קרם או ג’ל לחות והזנה שמתאימים לסוג העור. קרם לחות והזנה שומרים על הקולגן בעור, אלסטיות העור ובכך מעכבים הופעת סימני גיל -קמטים וקמטוטים. 

6. המיתוס: מקדם הגנה צריך למרוח רק בימי הקיץ

לא נכון! 

קרני השמש המזיקות נמצאות כל ימות השנה ובמיוחד במדינה חמה כמו ישראל. יש למרוח מקדם הגנה בכל שעות האור, גם אם “רק” נחשפים לשמש בזמן נהיגה ברכב. במשרדים אשר מחופים בקירות זכוכית, יש גם לחדש את המריחה מעת לעת, כיוון שהזכוכית אינה חוסמת שמש.

7. המיתוס: לא ניתן לכווץ את נקבוביות העור באמצעות שימוש במוצרי טיפוח שונים?

לא נכון! 

ואף להיפך: ישנן סדרות של מוצרי טיפוח אשר מיועדות בדיוק למטרה זו. סדרת ה pore refining solutions של קליניקת תעניק לך מראה חלק יותר, כמעט נטול נקבוביות.

8. המיתוס: שוקולד וצ’יפס גורמים לאקנה?

נכון בחלקו! 

אמנם מדובר במיתוס נפוץ, אבל תזונה היא רק סיבה אחת להיווצרות אקנה. מצבי סטרס, שינויים הורמונליים ותחזוקה לא נכונה של עור יחד עם תזונה לקויה ולא מאוזנת הם אלה שעלולים לגרום לאקנה.

9. המיתוס: צריך להחליף קרם לחות מדי פעם כדי שהעור לא יתרגל למוצר ויפסיק להפיק ממנו תועלת

לא נכון! אם מוצרי הטיפוח שלך טובים לעורך, את בהחלט יכולה להשתמש בהם לאורך זמן, אך לגלות ערנות לשינויים במצב העור. מומלץ ביותר לערוך אבחון עור מדי חצי שנה כדי לראות האם נוצר מצב מסוים בעור שדורש התייחסות מיוחדת או שינוי במוצרים. יועצות של קליניק ברחבי הארץ מבצעות אבחון עור ללא עלות ויתנו לך את האבחנה והייעוץ עבורך ועבור סוג העור שלך.

10. המיתוס: אין קשר בין שינה ומראה העור

לא נכון! 

להיפך. לא בכדי נולד המושג “שנת יופי” – שינה טובה ועמוקה, נקייה מהפרעות, היא מצב מנוחה מוחלט לגוף ולעור כאחד, בזמן זה עור הפנים שלנו מתחדש וכדאי לנצל את שעות המנוחה להחדרה של לחויות לפנים ולתכשירים שעוזרים ומטפלים בעור בזמן השינה.

צילומים: פיוריה קאפאי, יוהן בוייר – אנספלש. 

כתבת העשרה בלבד. תוכן שיווקי. אין המגזין אחראי לעושה שימוש בתוכן זה. ט.ל.ח

כתבות נוספות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ותישארו מעודכנים